• 18
  • Nov, 07

Muziek interview Rutger Wessels

Muziek interview stoelVandaag staan de muzikale belevingen van Rutger Wessels centraal in dit muziek interview. Ik ken hem al sinds m'n studietijd, en herinner me nog vrij goed dat hij me een keer twijfelend belde vanaf een beurs, met de vraag of hij een van de eerste U2 EP's (U2 Three) moest kopen voor ongeveer 100 gulden. Volgens mij heb ik hem dat toen afgeraden, iets waar hij volgens mij nog steeds spijt van heeft.

Naam: Rutger Wessels
Leeftijd: 32
Site: www.rutgerwessels.nl
Beroep: Webdeveloper

Hoe zou je je eigen muzieksmaak kort omschrijven (bijvoorbeeld in genres of decennia)?

Genre: van alles en nog wat. Ik doe mijn best zo nu en dan iets nieuws op te pikken maar merk toch dat ik vaak in de jaren 90 blijf hangen.

Wat is de top 3 van je favoriete popgroepen of artiesten, en waarom?

U2 - groepTop-lijstjes… lastig. Volgens mijn last.fm-profiel is het al een tijdje:

I) U2,

II) Spinvis,

III) Lais.

Lais - groepWaarom? U2 maakt gewoon geweldige muziek waar ik nog steeds nieuwe dingen in kan ontdekken. Voor Spinvis geldt eigenlijk hetzelfde. En de dames van Lais kunnen eenvoudigweg goed zingen.

Wat was je allereerste singeltje of album?

Single: Great Song of Indifference van Bob Geldof. Album: BAD van Michael Jackson, op voorbespeelde cassette. Eerste CD was Let Love Rule van Lenny Kravitz.

Aan welk nummer of album heb je de meeste herinneringen en waarom?

Lijf Aan Lijf - Doe MaarGeen een. Sommige muziek roept sterke herinneringen op. Bij What's Up van de 4 Non Blondes ben ik terug in de zomer van mijn eindexamen, op een veld bij een droogbloemenboer in Smilde. Als ik de live CD van Doe Maar draai (lijf aan lijf) dan weet ik weer hoe het was om elke ochtend kranten te bezorgen.

Welke artiest(e) of groep zou je graag onder de aandacht van een groot publiek willen brengen?

Weet ik niet.

Welke aanwinst op het gebied van popmuziek beschouw je als je grootste miskoop?

Het debuutalbum van Krezip. Die heb ik misschien 1 keer gedraaid. Terwijl het toch allemaal prima in orde is. Maar die muziek deed me niets.

Welke groep of artiest moet per direkt stoppen met het maken van popmuziek, en waarom?

Niemand. Van mij mag iedereen muziek maken! Moet er toch iemand gekozen worden… dan het hele glijsoulgenre.

Hoe geniet je het meeste van muziek? (bijv. concert, iPod, autoradio, computer, TV)

Bij ons thuis staat de CD Speler eigenlijk altijd aan. Verder elke dag op de fiets naar mijn werk en weer terug en tijdens werk en thuis achter de computer.

Spinvis - Erik De JongWat vind je van Nederlandstalige popmuziek?

Ik luister veel naar Spinvis, ik ben The Scene aan het her-ontdekken. Vroeger luisterde ik veel naar De Dijk maar die moet je eigenlijk live zien.

Welke vraag m.b.t. popmuziek ontbreekt hier en zou je graag willen beantwoorden?

Wat luister je nu?
Fat Children van Jarvis Cocker

Lezers van dit bericht lazen ook:
-Bijna echt interview met Marco Borsato over zijn Wit Licht album
-Bee Gees liepen weg bij BBC interview door Clive Anderson in 1997

Reageer op dit bericht!

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture.
Anti-spam image