• 06
  • Jul, 08

Muziek Interview Maurits van Eeghen

Muziek interview stoelZojuist heeft mijn collega Maurits van Eeghen plaats genomen op de grote interview stoel en zal ik hem onderwerpen aan een diepgaand muziek interview.

Leest u mee?

Naam: Maurits van Eeghen
Leeftijd: 35 jaar
Site: www.vaneeghentekst.nl
Beroep: Sales manager

Hoe zou je je eigen muzieksmaak kort omschrijven (bijvoorbeeld in genres of decennia)?

(Hard)Rock, (old school) hiphop, Jazz, Funk, Disco, klassiek etc.etc. Decennia: jaren 60 t/m jaren 80.

Doors - Paul Simon - Presidents Of The USA

Wat is de top 3 van je favoriete popgroepen of artiesten, en waarom?

1. The Doors: Vrolijk klinkende muziek met loodzware poëtische teksten

2. Paul Simon: Muzikaal briljant, tekstueel briljant, tijdloos

3. The Presidents of the United States of America: Punkrock zonder boodschap

Wat was je allereerste singeltje of album?

Pass the Dutchie van Musical Youth

Doors Live At The Hollywood Bowl

Aan welk nummer of album heb je de meeste herinneringen en waarom?

The Doors: Live at the Hollywood Bowl. Dit album heb ik langer dan welk album ook grijs gedraaid en heeft daarom de meeste herinneringen.

Welke artiest(e) of groep zou je graag onder de aandacht van een groot publiek willen brengen?

Net zomin als ik de smaak van het grote publiek altijd deel, verwacht ik dat ik iets toe te voegen heb aan de smaak van het grote publiek.

Welke aanwinst op het gebied van popmuziek beschouw je als je grootste miskoop?

Bigger, better, faster, more van 4 Non Blondes. Nog nooit een band meegemaakt die het predicaat "eendagsvlieg" zo verdiende.

Welke groep of artiest moet per direkt stoppen met het maken van popmuziek, en waarom?

Zie ook mijn antwoord op de vraag welke artiest of groep ik onder de aandacht zou willen brengen. Muziek is iets zeer persoonlijks. Als een groep of artiest een emotie (uitgezonderd irritatie :-) ) weten over te brengen dan zijn ze wat mij betreft geslaagd.

Hoe geniet je het meeste van muziek? (bijv. concert, iPod, autoradio, computer, TV)

Een concert is voor mij absoluut de manier om het meeste van muziek te genieten

Wat vind je van Nederlandstalige popmuziek?

Hetzelfde als van alle muziek: Er zitten zulke mooie parels tussen de modder dat die het de moeite waard maken om voor alles open te blijven staan.

Welke vraag m.b.t. popmuziek ontbreekt hier en zou je graag willen beantwoorden?

The A-Team logoWelke soundtrack van een film of tv serie is jouw favoriet?

Na lang dubben kies ik toch maar voor The A-Team :-)

Lezers van dit bericht lazen ook:
-Bijna echt interview met Marco Borsato over zijn Wit Licht album
-Bee Gees liepen weg bij BBC interview door Clive Anderson in 1997

3 reacties

  1. Haha Pass the Dutchie… Dat is toch dat liedje waarin een stel kinderen loopt te zingen dat je de joint naar links door moet geven ofzo? Prachtig, dat kan tegenwoordig niet meer ;-)

    O, en nog bedankt voor deze:
    "Net zomin als ik de smaak van het grote publiek altijd deel, verwacht ik dat ik iets toe te voegen heb aan de smaak van het grote publiek." ;-)

  2. Pass the Dutchie heette oorspronkelijk Pass the Kouchie, dat verwijst naar een pijp om cannabis mee te roken. Musical Youth nam een iets vriendelijkere variant op door Kouchie te vervangen door Dutchie, wat kookpot betekende. Tegenwoordig verwijst Dutchie weer naar marijuana. Tijden veranderen he? :mrgreen:

  3. Hoezo, dat kan tegenwoordig niet meer?

    Pass the Dutch van Missy Elliott is van deze eeuw… :)

Reageer op dit bericht!

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture.
Anti-spam image