• 15
  • Jun, 08

Muziek interview Edward Koster

Muziek interview stoelVorig weekend tijdens een personeelsuitje sprak ik even met m'n collega Edward over muziek en daarbij werd me al snel duidelijk dat ik te maken had met een echte (rock) muziek liefhebber. Hoog tijd voor een muziek interview dus:

Naam: Edward Koster
Leeftijd: 39
Beroep: Sales Consultant Zoekmachine Marketing

Hoe zou je je eigen muzieksmaak kort omschrijven?
Ben breed georienteerd, maar de basis is Rock. En dan vanaf eind jaren '60 – begin jaren '70.

Wat is je top 3 van je favoriete popgroepen/artiesten en waarom?
Moeilijke vraag omdat er heel direct al meer dan 3 te binnen schieten, maar hier de selectie van dit moment:

  1. AC/DC. Rhythm and blues in optima forma, met een ongeevenaarde ritme-sectie. De albums met zanger Bon Scott, daar kunnen je me na meer dan 20 jaar luisteren AC-DC - Skunk Anansie - Led Zeppelinnog steeds voor wakker maken (en het album Back in Black eveneens). Swingt de pan uit…
  2. Skunk Anansie. Keihard, zwaar, pompeus, en toch fijn en gevoelig, gaat door merg en been. Prachtige melodieen, geweldige zangeres. Super band, jammer dat ze er mee stopten.
  3. Led Zeppelin. Een van de meest invloedrijke en vernieuwende rock bands, en veel meer dan een rock band in mijn ogen. Zoveel geniale nummers gemaakt, die vandaag de dag nog steeds staan als een huis. Bovendien individueel geweldige talenten met zanger Robert Plant, gitaarvirtuoos Jimmy Page en drum-monster Jon Bonham.

Twenty Golden Hits - BeatlesWat was je eerste single of album dat je kocht?
Twenty Golden Hits van de Beatles, een verzamel elpee met de grootste hits van de Beatles.

Aan welk nummer of album bewaar je de meeste herinneringen?
Earthshaker - Y&TEarthshaker van de Amerikaanse rockband Y & T (Yesterday & Today). Dit album draaide ik grijs op mijn kamertje toen ik een jaar of 15-16 was en heel heftig maar heimelijk verliefd was op een klasgenootje. Prachtig album overigens, destijds nog verkozen tot beste album van de jaren '80 door de lezers van hardrock-magazine Aardschok.

Welke artiest of groep zou je graag onder de aandacht willen brengen van een groot publiek?
Een jaar of 8 geleden heb ik geprobeerd in een Engelse singer/songwriter te pluggen bij de platenmaatschappijen in Nederland. Zijn naam: Ian King. Prachtige stem, prachtige nummers. Jammergenoeg prefereerden de Nederlandse platen-jongens destijds een nieuwe 2 Unlimited in plaats van deze geweldenaar. Wel heel mooi om te zien dat het even later David Gray wel lukte om internationaal door te breken(vanuit de UK uiteraard), maar Ian King is minstens zo talentvol.

Welke aanwinst beschouw je als je grootste miskoop?
Heb ooit eens een album van Icehouse, Man of Colours, gekocht op basis van de single Crazy. Vond er verder niets aan, alhoewel ik er misschien toch nog eens naar moet luisteren om een eerlijker oordeel te vellen.

Welke band of artiest moet direct stoppen met muziek en waarom?
Rolling Stones Live Doet me pijn dit te zeggen, vanwege het feit dat ik het een van de allergrootste bands ooit vind: de Rolling Stones. Heb 15 jaar geleden de Urban Jungle tour gezien, en vond toen al dat ze een karikatuur van een rockband waren. Laten ze lekker individueel muziek gaan maken; Mick , en ook Keith een keer, hebben in de loop van de jaren absolute juweeltjes afgeleverd. Maar touren.. tenenkrommend.

Hoe geniet je het meest van muziek?
Er gaat niets boven een band of artiest live zien spelen. Goede tweede is hard, op welke plek dan ook: thuis of op je oren.

Wat vind je van Nederlandstalige muziek?
Ik luister zelf vooral naar Engels-talig, maar Nederland heeft absoluut geniale muziek voortgebracht in onze moerstaal. Denk alleen al aan Bløf, Acda & De Munnik en natuurlijk Hazes.

Welke vraag mis je?
Er zijn zoveel vragen te bedenken over een onderwerp dat zo dicht bij het hart van velen ligt: ik denk dan aan allerlei lijstjes zoals beste songs, beste albums etc. Maar goed, je moet ergens de grens trekken :)

Lezers van dit bericht lazen ook:
-Bijna echt interview met Marco Borsato over zijn Wit Licht album
-Bee Gees liepen weg bij BBC interview door Clive Anderson in 1997

Een reactie

  1. AC/DC en Led Zepp..
    Niet slecht Edward :wink:

Reageer op dit bericht!

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture.
Anti-spam image